Tematyka

 • Sekcja ogólna

 • Misja 1

  Jesteś agentem Europejskiego Biura Bezpieczeństwa. Masz nowe zadanie – musisz lecieć do Łodzi (duże miasto w centralnej Polsce).  Po podróży meldujesz się w hotelu. Musisz skorzystać z windy, aby znaleźć się w swoim pokoju. Otrzymujesz kod do sejfu, w którym znajdują się kluczyki, mapa, raporty oraz informacje na temat twojej nowej misji – musisz odnaleźć osobę, która ukradła tajne pliki z komputera laboratorium badawczego. W raportach odnajdujesz najważniejsze wiadomości na temat czworga podejrzanych o to przestępstwo.

 • Misja 2

  Jesteś agentem BBE wysłanym z misją do Łodzi. Otrzymałeś polecenie, aby spotkać się z polskim agentem – inspektorem Cieślakiem. Po wysłuchaniu instrukcji odnajdujesz drogę na mapie. Przyjeżdżasz do restauracji i odnajdujesz zarezerwowany stolik. Zapoznajesz się z menu i zamawiasz danie. Spotykasz się z inspektorem Cieślakiem i otrzymujesz od niego teczki z dodatkowymi informacjami na temat podejrzanych. Po przeczytaniu tych informacji sprawdzasz swoją wiedzę na temat podejrzanych.

 • Misja 3

  Jesteś agentem BBE w czasie misji w Łodzi. Polski agent BBE – inspektor Cieślak prosi Cię o sprawdzenie adresu na ulicy Zachodniej. Jedziesz tam i w mieszkaniu odnajdujesz dokumenty, które mogą dostarczyć informacji, który z podejrzanych był w tym mieszkaniu.  Oglądasz wiadomości telewizyjne, w których odnajdujesz informacje na temat prowadzonego przez Ciebie śledztwa. W mieszkaniu odnajdujesz informacje na temat planowanego spotkania podejrzanych w okolicy dworca w Łowiczu. Chcesz poznać osoby, które się tam spotkają, więc jedziesz na najbliższy dworzec, aby kupić bilet na pociąg do Łowicza.

 • Misja 4

  Próbujesz schwytać złodzieja, który wykradł tajne pliki z komputera laboratorium Biogen w pobliżu Łodzi. Złodziej być może jedzie pociągiem do Łowicza, aby spotkać się ze zleceniodawcą kradzieży. Kupujesz bilet do Łowicza i słuchasz zapowiedzi pociągów na dworcu. W Łowiczu pytasz o drogę do najbliższej apteki (miejsce spotkania złodzieja i zleceniodawcy). Spóźniłeś się, jednak farmaceuta opisuje Ci ostatnich klientów  - dwoje z nich to mogą być podejrzani – Edward Fałat i Hanna Czarnecka.

 • Misja 5

  Zbyt późno przyjechałeś do Łowicza nie udało Ci się zaobserwować spotkania złodzieja tajnych dokumentów z osobą, która chce je kupić. Nie wiesz nawet, czy na pewno  do niego doszło. Jednak z opisu aptekarz wynika, że było tam dwoje spośród czworga podejrzanych. Wracasz do hotelu w Łodzi i otrzymujesz wiadomość od  pani Mikulskiej – szefa łódzkiego BBE. Dzwonisz do niej i umawiasz się na spotkanie. Pani Mikulska przekazuje Ci informacje z przesłuchań pracowników laboratorium, z którego skradziono tajne dokumenty. Czytasz informacje i sprawdzasz, czy wszystko zrozumiałeś. EEB przesłuchiwało dyrektora laboratorium – profesora Maja. W profilach podejrzanych pojawiają się nowe informacje.

 • Misja 6

  Wróciłeś do mieszkania przy ul. Zachodniej po otrzymaniu wiadomości, że ktoś  je odwiedził. Wypytałeś sąsiada o rysopis gościa. Na fotografii znalezionej w mieszkaniu rozpoznałeś osobę opisywaną przez sąsiada. Na fotografii był podpis „Marcin”. Policja, która śledziła „Marcina” poinformowała Cię, że odwiedził on centrum handlowe „Manufaktura”. Jedziesz tam za nim.

 • Misja 7

  Podejrzany „Marcin” idzie do kina w centrum handlowym. Próbujesz go odnaleźć i w kinie wysłuchujesz zapowiedzi pokazywanych tam filmów. Marcina nie ma już w kinie. Odnajdujesz go w sklepie sportowym i podsłuchujesz jego rozmowę ze sprzedawcą. Inny agent BBE aresztuje Marcina i zabiera go na przesłuchanie.

 • Misja 8

  Podejrzany - Marcin jest przesłuchiwany w siedzibie BBE. Jedziesz tam, żeby obejrzeć przesłuchanie.  Marcin tłumaczy, dlaczego był w mieszkaniu przy ul. Zachodniej. Mówi też, że jest bratem Andrzeja Kępskiego i że martwi się o niego. Inna z podejrzanych  - Natalia Cielecka jest również przesłuchiwana. Przysłuchujesz się jej przesłuchaniu, w czasie którego opowiada o wcześniejszych bardzo nieprzyjemnych dla niej kontaktach z inną podejrzaną – Hanną Czarnecką.

 • Misja 9

  Otrzymujesz informacje, że to Andrzej Kępski ukradł tajne dane z komputera laboratorium, ale nie z własnej woli – został do tego zmuszony.  Ponownie przeglądasz wszystkie informacje na temat podejrzanych. Agent BBE śledzi dwoje innych podejrzanych – Edwarda Fałata i Hannę Czarnecką, którzy spotykają się w parku. Jedziesz do parku i obserwujesz ich.  Rozpoznajesz osobę, która chce od nich kupić od nich tajne dane. Wszyscy troje zostają aresztowani.

 • Misja 10

  W czasie przesłuchań w siedzibie BBE okazało się, że osoba, która chciała kupić tajne dane jest zagranicznym dyplomatą i immunitet dyplomatyczny chroni go przed odpowiedzialnością. Ponownie przeglądasz wszystkie informacje aby ustalić, czy winni są zarówno Hann Czarnecka jak i Edward Fałat, czy też może tylko jedno z nich. Sprawdzasz swoją umiejętność dedukcyjnego myślenia rozwiązując logiczną łamigłówkę w jaką układają się dane na temat podejrzanych. Sprawa zostaje rozwiązana. Podejrzani składają zeznania. Żegnasz się z panią Mikulską. Twoja misja zakończyła się sukcesem. Bierzesz krótki urlop, aby odpocząć  i zwiedzić najciekawsze miejsca w Polsce przed powrotem do domu.